ລາຍການ

ເຂົ້າສູ່ລະບົບ



ຈຳນວນຜູ້ເຂົ້າເບິ່ງເວັບໄຊ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
ເລີ່ມນັບຈາກວັນທີ 28/02/2011

ປະກາດແຈ້ງການຂອງຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ

ອີເມລ ພິມ PDF

ວ່າດ້ວຍການປະກາດລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII

ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນລາວ
ສັນຕິພາບ ເອກະລາດ ປະຊາທິປະໄຕ ເອກະພາບ ວັດທະນາຖາວອນ
*****************************
ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ                                                                                                  ເລກທີ…14….ຄລຊ   
ນະຄອນຫຼວງວຽງຈັນ, ວັນທີ 1 ມີນາ 2011
ປະກາດແຈ້ງການ
ຂອງຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ
ວ່າດ້ວຍການປະກາດລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII
-​​ ອີງໄສ່ກົດໝາຍວ່າດ້ວຍການເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ສະບັບປັບປຸງ ມາດຕາ 12 ກ່ຽວກັບມາດ ຖານຂອງ​ຜູ້​ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ແລະ ມາດຕາ 15 ກ່ຽວກັບການປະກາດລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ.
- ອີງໄສ່ລັດຖະດຳລັດຂອງປະທານປະເທດແຫ່ງ ສປປ ລາວ ສະບັບເລກທີ 21/ສປປ, ລົງວັນທີ 1/3/2011 ວ່າ      ດ້ວຍການປະກາດຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII ຢູ່ແຕ່ລະເຂດເລືອກຕັ້ງ.
-​  ອີງຕາມການຄົ້ນຄ້ວານຳສະເໜີຂອງກະຊວງ-ອົງການ ແລະ ທ້ອງຖິ່ນໃນທົ່ວປະເທດ
ຜ່ານການຄົ້ນຄ້ວາພິຈາລະນາດຕົກລົງເຫັນດີເປັນເອກະພາບຂອງກອງປະຊຸມຄະນະກຳມະການເລືອກ ຕັ້ງລະດັບຊາດຄັ້ງ​ວັນທີ28/0/2011.ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ ປະກາດແຈ້ງການກ່ຽວກັບລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງສະ​ມາ​​​ຊິກ​​ສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII ຢູ່ແຕ່ລະເຂດເລືອກຕັ້ງຕ່າງໆ ໃນທົ່ວປະເທດ ຊຶ່ງປະກອບມີດັ່ງນີ້
I. ລາຍຊື່ຂອງຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VII ຢູ່ແຕ່ລະເຂດເລືອກຕັ້ງມີຄື:
ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ I *ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 21 ທ່ານເລືອກເອົາ 15 ທ່ານ)

1. ທ່ານ ດຣ. ຄຳເຜີຍ ປານມະໄລທອງ    ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກ,ຫົວໜ້າສະຖາບັນວິທະຍາສາດສັງຄົມແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ສົມວັນດີ ນາຖາວົງ    ຮອງເລຂາຄະນະພັກ,ຮອງເຈົ້າຄອງນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ,ປະທານຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດ     ເລືອກຕັ້ງທີ 1,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ສຈ.ດຣ. ກິແກ້ວ ໄຂຄຳພິທູນ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກ, ຫົວໜ້າສະຖາບັນການເມືອງການປົກຄອງແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ບຸນທ່ຽງ ຂຸນສີ ກຳມະການປະຈຳພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເລຂາຄະນະພັກເມືອງ, ເຈົ້າເມືອງໆສັງທອງ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ດຣ. ດວງສະຫວັດ ສຸພານຸວົງ ລັດຖະມົນຕີປະຈຳສຳນັກງານນາຍົກລັດຖະມົນຕີ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI,
ເຜົ່າລາວ.     
6. ທ່ານ ອຸ່ນເຮືອນ ໂພທິລາດ ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ,ສະມາຊິກສະພາ ແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ດຣ. ນ. ສຸວັນເພັງ ບຸບຜານຸວົງ ຮອງປະທານກຳມາທິການເສດຖະກິດແຜນການ-ການເງິນສະພາແຫ່ງຊາດ,
ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານ ບົວເງິນ ຊາພູວົງ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງຖະແຫລງຂ່າວ ແລະ ວັດທະ
ນະທຳ, ສະມາຊິກສະແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ວັນເພັງ ແກ້ວນະຄອນ ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ຫົວໜ້າພະແນກຖະແຫລງຂ່າວ-ວັດທະນະທຳ
ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
10. ທ່ານ ດຣ. ກຸແກ້ວ ອັກຄະມົນຕີ ຮອງປະທານກຳມາທິການ- ການຕ່າງປະເທດສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາ
ແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານ ສຈ.ດຣ. ນາງ ບຸນຍົງ ບຸບຜາ ຮອງປະທານກຳມາທິການ- ການຕ່າງປະເທດ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກ
ສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
12. ທ່ານ ພັນເອກ ດຣ. ສົມຫວັງ ທຳມະສິດ ກຳມະການຄະນະພັກກະຊວງ, ຫົວໜ້າກົມວິທະຍາສາດ-ປະຫວັດສາດ
ກະຊວງປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ດຣ. ນາງ ບົວຄຳ ທິບພະວົງ ຮອງຫົວໜ້າກົມການຄ້າພາຍໃນກະຊວງອຸດສາຫະກຳ ແລະ ການຄ້າ, ກຳມະການ
ຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງກະຊວງ, ເຜົ່າລາວ.
14. ທ່ານ ນາງ ຄຳຟອງ ພູມວົງໄຊ ຫົວໜ້າຫ້ອງການຊັບພະຍາກອນນ້ຳ ແລະ ສິ່ງແວດລ້ອມ ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
15. ທ່ານ ບຸນວັນ ຈະສົ້ວເກົ້າ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ປະທານກວດກາເມືອງໄຊທານີ ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເຜົ້າມົ້ງ.
16. ທ່ານ ລາດຊະນີວົງ ອະມາຣາທິທາດາ ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ນະຄອນ
ຫລວງວຽງຈັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
17. ທ່ານ ນາງ ລຳພອຍ ສີອັກຄະຈັນ  ກຳມະການພັກ ນະຄອນ ຫລວງວຽງຈັນ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງ
ສະຫະພັນແມ່ຍິງ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
18.  ທ່ານ ບຸນທາມ ພຸດທະວົງສາ ກຳມະການພັກນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວໜຸ່ມ ນະຄອນ
ຫລວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
19. ທ່ານ ພັນໂທ ບຸນເພັງ ສິດທິສັກ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການທະຫານນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
20. ທ່ານ ດຣ. ສີສະຫລຽວ ສະແຫວງສຶກສາ ອຳນວຍການບໍລິສັດຜະລິດຕະພັນກະສິກອນລາວ, ເຜົ່າລາວ.
21. ທ່ານ ດຣ. ເກດແກ້ວ ສີຫາລາດ ເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ, ຮອງປະທານອົງການພັດທະນາບໍລິຫານຕົວເມືອງ
ນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ,  ເຜົ່າລາວ
* ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 2: ແຂວງຜົ້ງສາລີ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ
1. ທ່ານ ຄຳຈັນ ຄຳວົງໃຈ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
2. ທ່ານ ຄຳປິງ ແສງຕານນະລາດ ກຳມະການພັກກະຊວງ, ຫົວໜ້າກົມກວດກາກະຊວງແຮງງານ ແລະ ສະຫວັດດີ
ການສັງຄົມ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
3. ທ່ານ ຈັນສີ ແສງສົມພູ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າລື້.
4.  ທ່ານ ສີແກ້ວ ສີປະຈັກ ຮອງຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
5. ທ່ານ ນາງ ຈັນມະນີ ນາມວົງ ຮອງປະທານກຳມະບານແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າລື້.
6. ທ່ານ ທອງຄຳ ລີລາວົງ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຜົ້ງສາລີ ເຜົ່າອາຄາ.
7. ທ່ານ ພູເງິນ ສີຫາບຸດ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 2 ແຂວງຜົ້ງສາລີ, ເຜົ່າລາວ
* ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 3: ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ວອນຄຳເພັດທະວົງ           ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງຫລວງນ້ຳທາ,ຫົວໜ້າຄະນະບໍລິຫານເຂດເສດ​
ຖະກິດພິເສດບໍ່ເຕັນ-ແດນຄຳ, ປະທານຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດ
ເລືອກຕັ້ງທີ 3, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI ເຜົ່າໄຕ.
2. ທ່ານ ນາງ ບັນດິດ ປະທຸມພອນ ​       ກຳມະການຄະນະພັກ, ຮອງປະທານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ຮສຈ. ດຣ. ຄຳເຫລັກ ໄຊດາລາ      ກຳມະການພັກແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້    ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
4. ທ່ານ ນາງ ລັດສະໝີ ມິ່ງບຸບຜາ              ກຳມະການພັກແຂວງ, ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 3
ແຂວງ ຫລວງນ້ຳທາ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI. ເຜົ່າກຶມມຸ.
5. ທ່ານ ນາງ ສາຍຄຳ ແກ້ວພິລາ          ຫົວໜ້າຫ້ອງການຄະນະກຳມະການສົ່ງເສີມຄວາມກ້າວໜ້າແມ່ຍິງແຂວງ ຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າໄຕ.
6. ທ່ານ ກົງເພັດ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 3  ແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
7. ທ່ານ ເປີແລ ທົງສະໄຫວ        ຮອງຫົວໜ້າພະແນກແຮງງານ ແລະ ສະຫວັດດີການສັງຄົມແຂວງຫລວງນ້ຳທາ, ເຜົ່າແລ່ນແຕນ
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 4 : ແຂວງອຸດົມໄຊ
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ບຸນລອດ ອ່ອນພະຈັນ      ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລື້.
2. ທ່ານ ຄຳຊາວ ໄກຊົງ        ຫົວໜ້າກົມບັນດາເຜົ່າສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າມົ້ງ.
3. ທ່ານ ຫຸມແພງ ສິດທິວົງ       ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກແຜນການ ແລະ ການລົງທຶນ ແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
4.  ທ່ານ ນາງ ສົມຈັນ ຈິດວົງເດືອນ      ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 4 ແຂວງອຸດົມໄຊ,ສະມາຊິກສະພາ ແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
5. ທ່ານ ພອນສະຫວັນ       ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກຖະແຫລງຂ່າວ ແລະ ວັດທະນະທຳ ແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
6. ທ່ານ ນາງ ຄຳພອນ ພິມມະຈັນ      ຮອງປະທານສະຫະພັນກຳມະບານແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
7. ທ່ານ ມໍຊົງ          ປະທານສານປະຊາຊົນແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າມົ້ງ.
8. ທ່ານ ພັນໂທ ບຸນຍົງ ຫນໍ່ແກ້ວ         ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງ,ຮອງຫົວຫນ້າການເມືອງກອງບັນຊາການ ທະຫານແຂວງອຸດົມໄຊ. ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
9. ທ່ານ ບຸນທັນ ສຸລິຍະວົງ          ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວຫນຸ່ມແຂວງອຸດົມໄຊ, ເຜົ່າລື້.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 5: ແຂວງບໍ່ແກ້ວ:
(ຈຳນວນຜູ້ສະຫມັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ).

1. ທ່ານ ວິໄຊກອນ ວັນນະຈອມຈັນ  ຮອງເລຂາພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ປະທານຄະນະສະມາຊິກສະພາ
ແຫ່ງຊາດເຊດເລືອກຕັ້ງທີ 5, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI ເຜົ່າລື້.
2. ທ່ານ ດຣ. ອຸ່ນແກ້ວ ວຸທິລາດ    ຮອງປະທານກຳມາທິການກົດຫມາຍສະພາແຫ່ງຊາດ, ກຳມະການຄະນະພັກສະພາແຫ່ງຊາດ,
ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI , ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
3. ທ່ານ ອຸລາວັນ      ກຳມະການພັກແຂວງ, ເລຂາພັກເມືອງ, ເຈົ້າເມືອງໆປາກທາ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າລາວ.
4.ທ່ານ ລິຕຸເລັ່ງ ຈົງເຕັງ          ກຳມະການພັກແຂວງ, ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າມົ້ງ.
5. ທ່ານ ດຣ. ນາງ ຄຳຈອມພູ ສີລິທຳ      ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງ ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
6. ທ່ານ ພັນໂທ ຈັນນວນ        ອວນຄະນະຈັກ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການ,    ຮອງຫົວຫນ້າກອງບັນຊາການປ້ອງກັນ ຄວາມສະຫງົບແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າລະເມດ.
7. ທ່ານ ອິນຄຳ ຫລວງລືໄຊ   ຫົວຫນ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ປະຈຳເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 5 ແຂວງບໍ່ແກ້ວ, ເຜົ່າລື້.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 6: ແຂວງຫລວງພະບາງ:
(ຈຳນວນຜູ້ສະຫມັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 13 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 9 ທ່ານ).
1.  ທ່ານ ບົວທອງ ແພງສະຫວັນ   ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານກວດກາພັກ-ລັດແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
2. ທ່ານ ດຣ. ບຸນທະວີ ສີສຸພັນທອງ   ກຳມະການພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງແຜນການ ແລະ ການລົງທຶນ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ສິງຕັນ ໄຊລືຊົງ     ກຳມະການພັກແຂວງ, ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 6 ແຂວງຫລວງພະບາງ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI , ເຜົ່າມົ້ງ.
4. ທ່ານ ພົນຈັດຕະວາ ວິໄລ ດວງມະນີ    ກຳມະການພັກກະຊວງປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ,ຜູ້ອຳນວຍການວິທະຍາຄານປ້ອງກັນຄວາມສະ ຫງົບແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າມົ້ງ.
5. ທ່ານ ວິເສດ ສະແຫວງສຶກສາ   ຮອງຫົວຫນ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າລາວ.
6. ທ່ານ ຫຸມພັນ ທຳມຸງຄຸນ    ຫົວຫນ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂກ ເລືອກຕັ້ງທີ 6 ແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ບຸນທອນ ສິດສຸວົງ     ຜູ້ອຳນວຍການບໍລິສັດ 3 ຫລ່ຽມພັດທະນາເສດຖະກິດ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
8. ທ່ານ ນາງ ອຳພອນ ສີວິໄລສັກ   ກຳມະການພັກແຂວງ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນ ແມ່ຍິງລາວ,ປະທານສະຫະ ພັນແມ່ຍິງແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ຄອນສີ ຄອນຈະເລີນ   ຮອງຫົວຫນ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
10. ທ່ານ ບຸນທຳ ແສນພັນສີລິ   ອຳນວຍການລັດວິສາຫະກິດໄຟຟ້າລາວ, ສາຂາແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານ ພັນໂທ ຄຳຜຸຍ ວັນນະຈິດ   ກຳມະການຄະນະພັກກອງບັນຊາການ,ຮອງຫົວຫນ້າກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
12. ທ່ານ ນາງ ອິນທະວອນ ພົມມະຈັນ  ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງເມືອງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ບຸນເລື່ອມ ມະນີວົງ​​  ຮອງຫົວຫນ້າໄອຍະການປະຊາຊົນແຂວງຫລວງພະບາງ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 7: ແຂວງໄຊຍະບູລີ :
(ຈຳນວນຜູ້ສະຫມັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ).

1. ທ່ານ ນາງ ປານີ ຢາທໍ່ຕູ້  ກຳມະການກົມການເມືອງສູນກາງພັກ, ປະທານສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກ ສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI: ເຜົ່າມົ້ງ.
2. ທ່ານ ຄຳສຸກ ທໍ ​​    ຮອງເລຂາຄະນະພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າມົ້ງ.
3. ທ່ານ ວົງຈັນ ພົມສະຫວັດ    ຮອງເລຂາຄະນະພັກ,ຮອງປະທານສູນກາງແນວລາວສ້າງຊາດ,ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
4. ທ່ານ ທອງດີ ພັບບົວອອນ ​​     ກຳມະການພັກແຂວງ, ເລຂາພັກເມືອງ, ເຈົ້າເມືອງໆຄອບ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ພັນເອກ ຄຳສຸກ    ວິອິນທະວົງ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການ, ຫົວຫນ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງ ໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າໄຕດຳ.
6. ທ່ານ ນາງ ອິດມະນີ ຈັນທະຄູນ     ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າໄຕດຳ.
7. ທ່ານ ຈັນຖະຫນອມ ວົງສົນຈິດ    ກຳມະການພັກແຂວງ,ຫົວຫນ້າພະແນກແຜນການແລະການລົງທຶນແຂວງ​ໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານ ດຣ. ຄຳຫລ້າ ພູທອນສີ   ຮອງເລຂາຫນ່ວຍພັກ, ຮອງຫົວຫນ້າພະແນກສາທາລະນະສຸກ ແຂວງໄຊ​ຍະບູລີ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ພັນໂທ ຄຳຜາຍ ວິໄລພອນ    ຮອງເລຂາຄະນະພັກກອງບັນຊາການ, ຮອງຫົວຫນ້າກອງບັນຊາການປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບ ແຂວງໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
10. ທ່ານ ຫຸມພັນ ພິມສະຫວັດ     ຮອງເລຂາຄະນະພັກເມືອງໆພຽງ ແຂວງໄຊຍະບູລີ, ເຜົ່າລາວ.
* ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 8: ແຂວງຫົວພັນ:
(ຈຳນວນຜູ້ສະຫມັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ).
1. ທ່ານ ສົມພັນ ແພງຄຳມີ       ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກ, ຫົວຫນ້າອົງການໄອຍະການປະຊາຊົນສູງສຸດ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ຄຳວອນ ບຸນທະວົງ    ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວຫນ້າກໍ່ສ້າງຮາກຖານການເມືອງແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
3. ທ່ານ ພອນສຸກ ທອງສົມບັດ   ປະທານສານປະຊາຊົນແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ນາງ ອຳໄພວອນ ລ້ອມບຸນແພງ  ຮອງຫົວຫນ້າໄອຍະການປະຊາຊົນແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ພັນຕີ ວົງສັກ ຊາວຊົວຢາງ    ຫົວຫນ້າພະແນກກວດກາກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າມົ້ງ.
6. ທ່ານ ນາງ ມີສອນ ທອງໄຊສີ   ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 8ແຂວງຫົວພັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ ຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າໄຕ.
7. ທ່ານ ພອນສານ ວິໄລເມັ້ງ    ຫົວໜ້າພະແນກອຸດສາຫະກຳ ແລະ ການຄ້າ ແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າອິວມຽນ.
8. ທ່ານ ນາງ ຫມັ້ນ ເພັງຄະຕິຍະ  ຮອງເລຂາຄະນະພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງໆຊຳເໜືອ ແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ນາງ ພວງວອນ        ລັດຕະນະສຸກ ຮອງອຳນວຍການໂຮງຫມໍແຂວງຫົວພັນ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 9: ແຂວງຊຽງຂວາງ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ນາງ ບຸນເພັງ ມູນໂພໄຊ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກທະບວງການປົກຄອງ,
ລັດຖະມົນຕີປະຈຳສຳນັກງານນາຍົກລັດຖະມົນຕີ, ຫົວໜ້າທະບວງການປົກຄອງ ແລະ ຄຸ້ມຄອງລັດຖະກອນ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ບຸນຕົ້ນ ຈັນທະພອນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ນາງ ບົວສີ ນາຖາວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະທານສະຫະພັນ
ແມ່ຍິງແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ສົມວັນດີ ສີສຸພັນ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດ ເຂດເລືອກ ຕັ້ງທີ 9 ແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ນາງ ແສງຄຳ ຊົ່ງຊະນະ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກທ່ອງທ່ຽວແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າມົ້ງ.
6. ທ່ານ ພັນໂທ ຄຳຫລ້າ ຈັນດາລາ ຮອງຫົວໜ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ດຣ. ວິນຍານ ເຈິ້ຢ່າໄຊຈູ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກສາທາລະນະສຸກແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າມົ້ງ.
8. ທ່ານ ສີວອນ ອ່ອນລາວົງ ຮອງຫົວໜ້າຂະແໜງການຄ້າພາຍໃນຂອງພະແນກອຸດສາຫະກຳ-ການຄ້າແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
9. ທ່ານ ວິໄລສຸກ ພິມມະສອນ ອຳນວຍການບໍລິສັດຂາເຂົ້າ-ຂາອອກເຄື່ອງໄອທີ ທີ່ປຶກສາທາງດ້ານເສດຖະກິດ, ວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ
ແຂວງຊຽງຂວາງ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 10: ແຂວງວຽງຈັນ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 13 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 9 ທ່ານ)

1. ທ່ານ ດວງດີ ອຸດທະຈັກ ປະທານກຳມາທິການວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ເລຂາໜ່ວຍພັກ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ
VI, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ບຸນເພັງ ສາຍນໍລະດີ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ລີຕູ້ ບົວປາວ ກຳມະການປະຈຳພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງສຶກສາທິການ, ເຜົ່າມົ້ງ.
4. ທ່ານ ຮສຈ, ດຣ, ສົມອົກ ກິ່ງສະດາ ຮອງເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ, ອະທິການບໍດີມະຫາວິທະຍາໄລວິທະຍາສາດສຸຂະພາບ, ສະມາຊິກ
ສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ສົມດີ ແກ້ວດາລາວິນ ກຳມະການພັກແຂວງ, ເລຂາພັກເມືອງ, ເຈົ້າເມືອງໆເຟືອງ ແຂວງວຽງຈັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ
VI, ເຜົ່າກຶມມຸ.
6. ທ່ານ ພັນເອກ ອ່ອນສີ ແສນສຸກ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການກະຊວງປ້ອງກັນປະເທດ, ເຜົ່າຜູ້ນ້ອຍ.
7. ທ່ານ ນາງ ຈັນທະບູນ ໂພສະລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະທານສະຫະ
ພັນແມ່ຍິງແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານ ຄຳແດງ ສີລາວົງ ເລຂາໜ່ວຍພັກ, ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 10 ແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ນາງ ບົວວັນ ທຳມະວົງ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງໆແກ້ວອຸດົມ ແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າພວນ.
10. ທ່ານ ວິນັດ ສີສຸວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານ ເພັດສະໄໝ ວົງຄຳມູນຕີ ຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
12. ທ່ານ ພັນໂທ ຄຳເຄນ ອູດຕະມາ ກຳມະການປະຈຳພັກກອງບັນຊາການ, ຮອງຫົວໜ້າກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ນາງ ຄຳແວ່ນ ອ່ອນປະດິດ ເລຂາໜ່ວຍພັກ, ຫົວໜ້າພະແນກວິທະຍາສາດ-ເຕັກໂນໂລຊີແຂວງວຽງຈັນ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 11: ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ:
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 9 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 6 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ບຸນມາ ບຸຈະເລີນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກແຜນການ ແລະ ການລົງທຶນແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ນາງ ບົວພັນ ລີໄກຢາ ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມົ້ງ.
3. ທ່ານ ບຸນເສັງ ປະທຳມະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ພັນເອກ ຈວງຈັນ ລາດຊະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ສະມາຊິກ
ສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ປາວຊົງ ເຊັຍຕູ້ຢົງຮົ່ວ ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າມົ້ງ.
6. ທ່ານ ນາງ ມາລີສາ ອາໄພລາດ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ສົມເພັດ ຄຳມະນີ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງໆຄຳເກີດ ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າກຶມມຸ.
8. ທ່ານ ນາງ ສີໄຄ ສີປະເສີດ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ໃສຄຳ ທອງລັດ ຫົວໜ້າພະແນກພະລັງງານ ແລະ ບໍ່ແຮ່ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ, ເຜົ່າລາວ.

*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 12: ແຂວງຄຳມ່ວນ:
(ຈຳນວນຜູ້ສຳໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ນາງ ສູນທອນ ໄຊຍະຈັກ ກຳມະການປະຈຳພັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະພົວພັນຕ່າງປະເທດສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ,
ເອກອັກຄະລັດຖະທູດລາວ ປະຈຳ ສສ ຫວຽດນາມ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ດຣ. ບຸນຍົງ ຄິນສະໜອນ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງຄຳມ່ວນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ
ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າໄຕ.
3. ທ່ານ ພົນຈັດຕະວາ ຄຳຜາງ ກອງຈັນແສງ ກຳມະການຄະນະພັກກົມໃຫຍ່ການເມືອງກອງທັບ, ຮອງປະທານສານປະຊາຊົນສູງສູດ,
ຫົວໜ້າສານທະຫານຂັ້ນສູງ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ແສງທອງ ພະຄຸນທອງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກແຮງງານ-ສະຫວັດດີການສັງຄົມແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ອິນທະຫວາ ມູນດາລາ ເລຂາໜ່ວຍພັກ, ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 12 ແຂວງຄຳມ່ວນ,
ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າກະເລີງ.
6. ທ່ານ ນາງ ວຽງມະນີ ຈັນທະນະສິນ ຮອງເລຂາໜ່ວຍພັກ, ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ບຸນປັນ ດວງລາຕີ ຮອງອຳນວຍການໄຟຟ້າລາວສາຂາແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າແຊກ.
8. ທ່ານ ດຣ. ເກດສະໜາ ລັດຖະຈັກ ຮອງເລຂາຄະນະພັກຮາກຖານ, ຫົວໜ້າພະແນກສາທາລະນະສຸກແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າໄຕ.
9. ທ່ານ ພັນໂທ ທິບພະຈັນ ໂພໄຊ ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການ, ຮອງກອງບັນຊາການປ້ອງກັນຄວາມສະຫງົບແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າລາວ.
10. ທ່ານ ນາງ ວົງພະຈັນ ສີບຸນເຮືອງ ຮອງເລຂາໜ່ວຍພັກ, ຮອງເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວໜຸ່ມແຂວງຄຳມ່ວນ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 13: ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ.
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 25 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 17 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ດຣ. ໄຊສົມພອນ ພົມວິຫານ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກສະພາແຫ່ງຊາດ, ຮອງປະທານສະພາແຫ່ງຊາດ, ປະທານ
ກຳມາທິການ ການຕ່າງປະເທດສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ຫວັນຄຳ ອິນທະຈັກ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ
ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
3. ທ່ານ ດຣ. ສົມພູ ດວງສະຫວັນ ຮອງປະທານກຳມາທິການວັດທະນະທຳ -ສັງຄົມສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ
VI, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ສີມູນ ອຸ່ນລາສີ ຮອງປະທານສູນກາງສະຫະພັນກຳມະບານລາວ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ສົມເພັດ ອິນທະທິລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ, ເລຂາພັກເມືອງ, ເຈົ້າເມືອງໆພິນ ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາ
ແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມັງກອງ.
6. ທ່ານ ບຸນຈັນ ສິນທະວົງ ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງໂຍທາທິການ ແລະ ຂົນສົ່ງ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານນາງ ບຸນເຍື້ອນ ທິດພຸດທະວົງ ກຳມະການພັກແຂວງ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງ,
ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
8. ທ່ານ ດຣ. ສອນທະນູ ທຳມະວົງ ກຳມະການຄະນະພັກສູນກາງຊາວໜຸ່ມ, ເລຂາທິການສູນກາງຊາວໜຸ່ມປະຊາຊົນ
ປະຕິວັດລາວ, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ບຸນເຕັມ ຊວງສາຍາວົງ ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 13 ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ,
ສະມາຊິກສະພ່າແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າມັງກອງ.
10. ທ່ານ ພົງສະເໜ່ ຍຸຕິທຳ ຮອງປະທານກຳມາທິການບັນດາເຜົ່າສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI,
ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານ ຄຳພັນ ຄູນສັກສີ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດເມືອງໄຊບູລີ, ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຊ່ວຍ.
12. ທ່ານ ບຸນປອນ ສີສຸລາດ ຫົວໜ້າກົມປະເມີນຜົນ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນກາງສະຫະພັນກຳມະບານລາວ,
ປະທານກຳມະບານກະຊວງແຜນການ ແລະ ການລົງທຶນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ບຸນຍົງ ໄຊປັນຍາ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກຖະແຫລງຂ່າວ-ວັດທະນະທຳແຂວງສະຫວັນນະເຂດ,
ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
14. ທ່ານ ຄຳມະນີ ອິນທິລາດ ກຳມະການປະຈຳພັກກະຊວງພະລັງງານ ແລະ ບໍ່ແຮ່, ຜູ້ອຳນວຍການລັດວິສາຫະກິດໄຟ
ຟ້າລາວ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
15. ທ່ານນາງ ທັດສະດາພອນ ແສງສຸລິຍາ ຮອງຫົວໜ້າກົມກວດສອບລັດວິສາຫະກິດອົງການກວດສອບແຫ່ງລັດ, ສະມາຊິກ
ສະພາແຫ່ງຊາດຸຊດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
16. ທ່ານ ສີທົນ ນັນທະລາດ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກແຜນການ-ການລົງທຶນແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າລາວ.
17. ທ່ານນາງ ກິ່ງຄຳວົງ ເສີຍທອງຈັນ ຫົວໜ້າຫ້ອງການຄະນະກຳມະການສົ່ງເສີມຄວາມກ້າວໜ້າຂອງແມ່ຍິງແຂວງສະຫວັນນະເຂດ,
ເຜົ່າລາວ.
18. ທ່ານ ພັນໂທ ສົມພອນ ສຸດທິສົມບັດ ຮອງປະທານສະຫະພັນນັກຮົບເກົ່າແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າລາວ.
19. ທ່ານນາງ ພິມພອນ ຈັນທະວົງ ຮອງເລຂາພັກເມືອງ, ຮອງເຈົ້າເມືອງ ເມືອງເຊໂປນ, ເຜົ່າລາວ.
20. ທ່ານ ຮສຈ. ດຣ. ບຸນປົງ ແກ້ວໂຣດົມ ວ່າການອະທິການບໍດີມະຫາວິທະຍາໄລສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
21. ທ່ານ ດຣ. ນາງ ຄຳເຫວີຍ ທຳມະຂັນ ຮອງຫົວໜ້າຂະແໜງອາຫານ ແລະ ຢາ ພະແນກສາທາລະນະສຸກແຂວງສະຫວັນນະເຂດ,
ເຜົ່າຜູ້ ໄທ.
22. ທ່ານ ພັນໂທ ສົມຈິດ ກິດຕິຍະລາດ ກຳມະການຄະນະພັກກອງພົນ, ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງການເມືອງກອງພົນທີ 4, ເຜົ່າລາວ.
23. ທ່ານ ສຸກສະຫວັນ ໄຊສົມບັດ ອຳນວຍການວິທະຍາໄລໄຊສົມບັດການຊ່າງແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
24. ທ່ານນາງ ສົງບັນດິດ ຍົດໝັ້ນຄົງ ອຳນວຍການບໍລິສັດທົ່ງລະຫາສິນ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
25. ທ່ານ ບຸນຍົງ ຈັນນີຍະວົງ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກສຶກສາແຂວງສະຫວັນນະເຂດ, ເຜົ່າຜູ້ໄທ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 14: ແຂວງສາລະວັນ:
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 10 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 7 ທ່ານ).
1. ທ່ານ ສຈ. ດາວອນ ຫວ່າງວິຈິດ ວ່າການປະທານກຳມາທິການກົດໝາຍ ສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ
VI, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ບຸນທຽມ ພົມມະສະຖິດ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານກວດກາແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານນາງ ສວນສະຫວັນ ວິຍະເກດ ຮອງຫົວໜ້າກົມການຕ່າງປະເທດສະພາແຫ່ງຊາດ, ກຳມະການຄະນະບໍລິຫານງານສູນ
ກາງສະຫະພັນແມ່ຍິງລາວ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ມະນີຊົງ ລືສີສະໝຸດ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຜູ້ປະຈຳການຄະນະສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 14 ແຂວງ
ສາລະວັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານນາງ ແຫວນເພັດ ລັດດາວົງ ຫົວໜ້າໄອຍະການປະຊາຊົນແຂວງສາລະວັນ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
6. ທ່ານ ສົມໃຈ ອຸ່ນຈິດ ຫົວໜ້າອົງການຄຸ້ມຄອງທີ່ດິນແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ຂັນໄຊ ລັດຖະເຮົ້າ ຫົວໜ້າພະແນກພົວພັນຕ່າງປະເທດແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານ ພົງໄຊ ທະບຸນສຸກ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລື້.
9. ທ່ານ ສີສຸດອນ ອັງຄະໄລ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 14 ແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
10. ທ່ານ ໜູຕຽມ ຄຳປະເສີດ ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານຊາວໜຸ່ມແຂວງສາລະວັນ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 15: ແຂວງຈຳປາສັກ :
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກ ຕັ້ງ 17 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 12 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ດຣ. ພັນດວງຈິດ ວົງສາ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ເລຂາຄະນະພັກ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມສູນກາງພັກ,
ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ເມກສະຫວັນ ພົມພິທັກ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງແຂວງຈຳປາສັກ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງ
ຊາດຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ສຈ. ດຣ. ພອນເທບ ພົນເສນາ ຮອງປະທານກຳມາທິການວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມສະພາແຫ່ງຊາດ, ສະມາຊິກສະພາ
ແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VI, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ບົວລິນ ວົງພະຈັນ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າພະແນກສຶກສາແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ກິສິນ ສິນພັນງາມ ຮອງເລຂາຄະນະພັກກະຊວງ, ລັດຖະມົນຕີຊ່ວຍວ່າການກະຊວງຍຸຕິທຳ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ
ຊຸດທີ VI ເຜົ່າລາວ.
6. ທ່ານ ບຸນທຽນ ທອງແກ້ວ ຫົວໜ້າດ່ານສາກົນໜອງບົກຂຽນ, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ສິງເພັດ ບຸນສະຫວັດທິພັນ ກຳມະການຄະນະພັກ, ກຳມະການຄະນະກຳມະການກວດກາສູນກາງ, ເຜົ່າລາວ.
8. ທ່ານນາງ ປິ່ງຄຳ ລາຊະສິມາ ກຳມະການຄະນະພັກ, ຫົວໜ້າຫ້ອງການກະຊວງກະສິກຳ-ປ່າໄມ້, ເຜົ່າລາວ.
9. ທ່ານ ວັນນະລາ ສຸດທິຈັກ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 15 ແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
10. ທ່ານ ພັນໂທ ສີວັນ ອຸດທະຈັກ ກຳມະການຄະນະພັກ, ຮອງປະທານສະຫະພັນນັກຮົບເກົ່າແຫ່ງຊາດລາວ, ເຜົ່າລາວ.
11. ທ່ານນາງ ວາດສະໜາ ສີລິມາ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
12. ທ່ານ ອຸດອນ ສິງສຸວົງ ຜູ້ອຳນວຍການໂຮງງານບໍລິສັດເບຍລາວສາຂາປາກເຊ, ເຜົ່າລາວ.
13. ທ່ານ ວິຈິດ ແກ້ວບົວພາ ກຳມະການປະຈຳພັກເມືອງ, ຫົວໜ້າຄະນະໂຄສະນາອົບຮົມເມືອງປາກຊ່ອງ, ເຜົ່າຢາຣຸ.
14. ທ່ານ ຄຳສິງ ສີທະນົງສັກ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກຍຸຕິທຳແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
15. ທ່ານ ຄຳແພງ ສີອາລຸນ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 15 ແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
16. ທ່ານ ນາງ ອໍລະດີ ຈັນທະວົງ ຫົວໜ້າໜ່ວຍງານພົວພັນຕ່າງປະເທດ, ວິທະຍາໄລການເງິນພາກໃຕ້, ເຜົ່າລາວ.
17. ທ່ານ ທອງຈັນ ພັນທະລາແສງ ຮອງຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການປົກຄອງແຂວງຈຳປາສັກ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 16: ແຂວງເຊກອງ :
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ຄຳແດງ ກົມມະດຳ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າຕະໂອ້ຍ.
2. ທ່ານນາງ ບຸນຂຳ ເຫງົ້າພະສີຣິ ຫົວໜ້າກົມກົດໝາຍສະພາແຫ່ງຊາດ, ເຜົ່າລາວ.
3. ທ່ານ ສົມສະຫນຸກ ແກ້ວນິມິດ ຫົວໜ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 16 ແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ສົມແປງ ເອີດລັດດາ ຮອງປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າກະຕູ.
5. ທ່ານນາງ ໄຮມະນີ ວົງຫນໍ່ແກ້ວ ຮອງປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າກຣຽງ.
6. ທ່ານ ຄຳຊໍ ບຸດດາເພ ຫົວໜ້າຫ້ອງການກິລາແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າກຣຽງ.
7. ທ່ານນາງ ເພັດສະໝອນ ຄອນປະເສີດ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກພະລັງງານ-ບໍ່ແຮ່ແຂວງເຊກອງ, ເຜົ່າລາວ.
*ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 17: ແຂວງອັດຕະປື:
(ຈຳນວນຜູ້ສະໝັກຮັບ ເລືອກຕັ້ງ 7 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 5 ທ່ານ)
1. ທ່ານ ດຣ. ອ່ອນແກ້ວ ພົມມະກອນ ກຳມະການຄະນະພັກ, ຮອງຫົວໜ້າຄະນະຈັດຕັ້ງສູນກາງພັກ, ເຜົ່າລາວ.
2. ທ່ານ ບຸນໄຊ ຄຳມະນີວົງ ກຳມະການປະຈຳພັກແຂວງ, ປະທານແນວລາວສ້າງຊາດແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າອາຣັກ.
3. ທ່ານ ເພັດແກ້ວ ເຮືອງປັນຍາ ກຳມະການພັກແຂວງ, ຫົວໜ້າອຳນວຍການໂຮງຮຽນການເມືອງ-ການປົກຄອງແຂວງອັດຕະປື,
ເຜົ່າລາວ.
4. ທ່ານ ພັນໂທ ໂຊກໄຊ ພິມມາລາ ກຳມະການພັກກອງບັນຊາການ, ຮອງຫົວຫນ້າການເມືອງກອງບັນຊາການທະຫານແຂວງອັດຕະປື,
ເຜົ່າລາວ.
5. ທ່ານ ນາງ ພອນມະນີ ຂຽນໄຊຍະວົງ ກຳມະການພັກເມືອງ, ປະທານສະຫະພັນແມ່ຍິງເມືອງສະຫນາມໄຊ ແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າໂອຍ.
6. ທ່ານ ບົວລະພັນ ວົງຊາລະຊິດ ຫົວຫນ້າຫ້ອງວ່າການສະພາແຫ່ງຊາດເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 17 ແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າລາວ.
7. ທ່ານ ບຸນເສີດ ເສດທິລາດ ຮອງຫົວຫນ້າພະແນກກະສິກຳ-ປ່າໄມ້ແຂວງອັດຕະປື, ເຜົ່າເຈັງ.
II  ກ່ຽວກັບຄຸນລັກສະນະຂອງຜູ້ຮັບສະຫມັກເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາ ແຫ່ງຊາດຊຸດທີ  VII  ມີດັ່ງນີ້:
1/.  ຈຳນວນຜູ້ສະຫມັກ:
- ຜູ້ສະຫມັກທັງຫມົດມີ 190 ທ່ານ, ເພດຍິງ 47 ທ່ານ.
- ຜູ້ສະຫມັກຈາກສູນກາງມີ 47 ທ່ານ, ເພດຍິງ 12 ທ່ານ.
- ຜູ້ສະຫມັກທ້ອງຖິ່ນ 143 ທ່ານ, ເພດຍິງ 35 ທ່ານ.
- ສສຊ ຊຸດທີ VI ສືບຕໍ່ສະຫມັກ 45 ທ່ານ, ເພດຍິງ 11 ທ່ານ.
- ລັດວິສາຫະກິດ 4 ທ່ານ, ເພດຍິງ 0 ທ່ານ.
- ວິສາຫະກິດເອກະຊົນ 5 ທ່ານ, ເພດຍິງ 1 ທ່ານ.
2/. ໂຄງປະກອບດ້ານເຜົ່າ:
- ຫມວດພາສາລາວ-ໄຕ ມີ 140 ທ່ານ.
- ຫມວດພາສາມອນ-ຂະແມ ມີ 28 ທ່ານ.
- ຫມວດພາສາມົ້ງ-ອິວມຽນ ມີ 15 ທ່ານ.
- ຫມວດພາສາຈີນ-ຕິເບດ ມີ 7 ທ່ານ.
3/.ໂຄງປະກອບດ້ານອາຍຸ:
- ອາຍຸ 45 ປີລົງມາ ມີ 26 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 46 - 50 ປີ ມີ 42 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 51 - 55 ປີ ມີ 58 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 56 - 60 ປີ ມີ 43 ທ່ານ.
- ອາຍຸ 61 ປີຂຶ້ນໄປ ມີ 23 ທ່ານ.
4/.ໂຄງປະກອບດ້ານວິຊາສະເພາະ:
- ຊັ້ນຕົ້ນ ມີ 4 ທ່ານ,  ຊັ້ນກາງ ມີ 18 ທ່ານ,  ຊັ້ນສູງ ມີ 55 ທ່ານ, ປະລິນຍາຕີມີ 55 ທ່ານ, ປະລິນຍາໂທມີ 36 ທ່ານ, ປະລິນຍາ
ເອກມີ 22 ທ່ານ.
5/. ລະດັບທິດສະດີ: ມີ 186 ທ່ານ ໄດ້ຜ່ານຮຽນທິດສະດີການເມືອງນັບແຕ່ຊັ້ນຕົ້ນຂຶ້ນໄປ.
6/. ພາກສ່ວນ ແລະ ວິຊາຊີບ:
- ຈາກຂົງເຂດພັກ ມີ 24 ທ່ານ,
- ຈາກຂົງເຂດເສດຖະກິດ ມີ 24 ທ່ານ,
-ຈາກຂົງເຂດວັດທະນະທຳ-ສັງຄົມ ມີ 21 ທ່ານ,
- ຈາກຂົງເຂດ ປກສ-ປກຊ ມີ 19 ທ່ານ, 
- ຈາກອົງການນິຕິບັນຍັດ ມີ 35 ທ່ານ,
- ຈາກອົງການແນວ ແລະ ອົງການມະຫາຊົນ ມີ 38 ທ່ານ,
- ຈາກຂົງເຂດປົກຄອງ ແລະ ຕຸລາການ ມີ 20 ທ່ານ,
- ຈາກລັດວິສາຫະກິດມີ 4 ທ່ານ,
- ຈາກວິສາຫະກິດເອກະຊົນ ມີ 5 ທ່ານ.
ດັ່ງນັ້ນ, ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດປະກາດແຈ້ງການກ່ຽວກັບລາຍຊື່ຜູ້ສະຫມັກຮັບເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດຊຸດທີ VII  ຢູ່ເຂດເລືອກຕັ້ງຕ່າງໆໃນຂອບເຂດທົ່ວປະເທດ.
ຄະນະກຳມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ
ປະທານ
ບຸນຍັງ ວໍລະຈິດ




 


ການເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ຊຸດທີVII

Click here to download
Lao font
You are here: